Skrytý diamant

Vzdušná vila v luxusní čtvrti se zenovou zahradou. Ideální k bydlení i podnikání.

4 + kk, 233 m2 užitné plochy k bydlení, 130 m2  garáží, skladů a  teras,
1988 m2 pozemek, 2 přírodní  jezírka s lekníny.

Cena 13 500 000 Kč

Čermákova 5656, Chomutov, Ústecký kraj.

Pojďme se podívat na unikátní dům v lokalitě "U Filipových rybníků" v Chomutově jen kousek od úpatí malebných Krušných hor a hodinu cesty od Prahy.

Stavba domu v ulici Čermákova 5656 byla dokončena v roce 2005 po pouhých 12 měsících. Projekt i realizaci této unikátní a velkoryse pojaté vily přivedla k životu místní projekční kancelář SINGS s.r.o.

Přízemí  domu elegantně splývá s okolní zahradou, vytváří tak harmonické spojení mezi přírodou a architekturou.

Tvar  domu  připomíná písmeno T, přičemž interiér září světlem a prostorností. Svým obyvatelům poskytuje neomezený pocit lehkosti. Již při vstupu do domu vás uchvátí průhled do zahrady a impozantní výška stropů. Vstupní hala rozděluje prostor na dvě  části: obytnou a pracovní. Obývací pokoj s kuchyňským koutem (55 m2) je propojený s krytou terasou (7,3 m2) a okouzlující zahradou, spojuje tak interiér s venkovním prostředím. 

Ložnice s balkonem a výhledem do zahrady

2 ložnice (27,6 a 11,7 m2)  v horním patře domu mají hned několik výhod. Vlastní vstup na balkon s krásným výhledem, k dispozici samostatnou šatnu  ( 6,85 m2) a prostornou koupelnou s vanou (12,8 m2), vybavenou vanou pro dokonalý zážitek z relaxace. 

Místo pro práci

Levá část domu nabízí prostornou pracovnu (38,15 m2) s vlastní koupelnou, úložnými prostory, francouzskými okny a vchodem do zahrady. K dispozici budete mít  praktickou prádelnu (15,79 m2) a sklad (45 m2) ideální místo pro uskladnění zahradní techniky,  sportovního vybavení Vaší rodiny nebo čehokoli dalšího. V přístřešku můžete sušit  plachtu od surfovacího prkna nebo prostě jen prádlo.

Cesta domů

Cesta k vašemu domovu začíná u vstupní brány nebo skrze garáž, a dále pokračuje krytým ochozem nebo  zkratkou pod větvemi ztepilého modřínu. Z ulice může být dům nenápadný, ale jeho opravdová krása se odhalí až po vstupu, kdy se spojí interiér s okouzlující zahradou. 

Proč Chomutov a proč skrytý diamant?

Pokud jde o lokalitu, původním majitelům se podařilo spojit výhody města s přírodou. Dům se nachází
v exkluzivní vilové čtvrti známé jako "U Filipových rybníků," s okamžitým přístupem k  Bezručovu údolí
a Krušným horám. Navíc si původní majitelé přenesli kousek lesa a jezírko přímo na svou vlastní zahradu. Korunou krásy jsou vzrostlé stromy, bujné keře, levandule a sukulenty, doplněné přírodním jezírkem s lekníny a unikátní sprchou vkomponovanou do kamenné sochy.

Chomutov je dosud skrytým klenotem pro investory a Pražany. Město láká svým krásným historickým centrem a kompletním občanským vybavením. Díky dálnici D7 můžete být za pouhou hodinu v Praze a na hranice Německa se dostanete za chvilku.

Do domu, města a jeho přírodních krás jsem se takřka zamilovala. Několik dní jsme připravovali nemovitost k prodeji, a upřímně, vracet se do přeplněné Prahy s dopravními zácpami se mi vůbec nechtělo. 

Charakteristika domu 

Užitná plocha vily

    233 m2 

Plocha pozemku

1988 m2

Garáž s vjezdem z ulice

45 m2

Kryté parkovací stání na pozemku

55 m2

Technická místnost v domě
vhodná k uskladnění kol, sekačky, nářadí, zboží apod.

45 m2

Prádelna

16 m2

Plocha balkonu

15 m2

Plocha teras

40 m2

Počet koupelen

1 s vanou, 1 se sprchovým koutem

2

Počet WC

3

Počet nadzemních podlaží

2

Energetická třída

Energtický štítek zpracováváme

G

Vytápění a ohřev vody

 Vlastní plynový kondenzační kotel IMMERGAS, výkon 28 kW s odtahem spalin přes zeď. Expanzomat 5 l. Rozvodné potrubí v mědi. V místnostech  jsou umístěna desková otopná tělesa typ RADIK VK, v koupelnách jsou podlahové elektrické rohože a otopné žebříky. V zimní zahradě, pracovně a prádelně je podlahové topení.
 

Krb v obývacím pokoji

x/rok

Stavba

Přízemí tohoto nepodsklepeného dvoupodlažního domu je postaveno z kvalitních cihel Porotherm, zatímco patro je vybudováno z dřevěné konstrukce
s tepelnou izolací ISOVER. Střecha, kombinující sedlový a pultový tvar, je zakončena měděnou krytinou.

Dřevěná okna na míru, dřevěné podlahy a schodiště, kamenná dlažba a obklady jsou známkou toho, že se nejedná o dům na klíč, ale pečlivě provedenou originální stavbu. 

.

Kolaudace

Projektant: projekční kancelář SINGS s.r.o.

2005

Jezírko a zahrada

Vzrostlé jehličnany, listnaté stromy, živé ploty, trvalky a sukulenty.

Bio soustava dvou jezírek s lekníny, novou terasou (2023) a kamennou sochou.

 

.

Půdorysy podlaží

Přijďte se podívat osobně, jen tak poznáte kouzlo této nemovitosti!