JAK PŘEDEJÍT KATASTROFĚ V PRONAJATÉM BYTĚ?   

01.02.2021

Chcete znát pár ověřených tipů z praxe, jak se vyhnout nepříjemným komplikacím, které Vás mohou potkat při pronájmu bytu? Přečtěte si tento příběh.

To nechcete zažít, opravdu ne. Představte si, že byt, ve kterém jste původně prožili několik šťastných let pronajmete. Nájemnice je dobrá známá Vaší známé a má několik výborných referencí. K tomu je solventní a chová se jako dáma.

Roky běží, nájem pravidelně chodí, nájemnice je spokojená. O byt se stará, Vy jí vycházíte vstříc
a pokud dojde k větší poruše, třeba kotle, obratem to jako zodpovědný majitel vyřešíte.

Jste spokojení a máte radost, jak dobrou nájemnici máte. Jenže nic netrvá věčně. Nemoc nechodí po horách, ale po lidech. Po pár měsících vážné nemoci, která  zodpovědné paní znemožnila  starat se o sebe i o byt, se Vaše nemovitost změní k nepoznání. Bohužel se jen dozvíte, že paní v bytě zemřela. Policie byt zapečetí a Vy začínáte mít problém.

Nejprve dojde k úředním tahanicím, protože dokud není vyřešené dědické řízení, do bytu nesmíte.
Když se do něj konečně dostanete, najdete tam shnilé potraviny, plíseň, nepořádek, propálené parkety a špinavé stěny. To Vás ani ve snu nenapadlo. A co dál? Nejprve zpracujete své rozbouřené emoce  a pak se musíte  rozhodnout jak s bytem naložit.

Máte-li čas a sílu pustíte se do vyklizení, úklidu a renovace. Pokud to není možné, musíte si sjednat jednotlivé služby a řemeslníky. Bude Vás to stát hodně času a peněz.

Nabízím celkovou proměnu  poničených bytů . Postarám se o vyklizení, úklid a drobné opravy a kompletní přípravu nemovitosti do pronájmu nebo prodeje.

Cena této služby je závislá na rozsahu a náročnosti provedených prací. Vždy se domluvíme předem, co je třeba udělat a v jakém čase a rozsahu.

JAK PŘEDEJÍT KATASTROFĚ ZPUSOBENÉ NÁJEMNÍKEM?
 

  1. Nájemní smlouva - důkladně připravte nájemní smlouvu, doporučuji nestahovat ji na internetu. K pokrytí způsobených škod někdy nestačí ani 3 kauce.
  2. Pojištění nemovitosti - sjednejte pojistku vhodnou pro nájemní byt. 
  3. Buďte s nájemníkem v kontaktu. 
  4. Choďte na pravidelné návštěvy, abyste měli přehled v jakém stavu je Vaše nemovitost. (Umožnění pravidelných návštěv  za účelem kontroly stavu nemovitosti si ukotvěte v nájemní smlouvě.)
  5. Poproste sousedy, aby Vás informovali, v případě, že si všimnou nestandardních událostí.
  6. Kontrolujte včasné úhrady nájmu.